תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

הפעם הראשונה

בדיוק 40 שנה מלאו למפגש הראשון בין קבוצה אירופאית לנציגה מה-NBA הסתיים בהפתעה גדולה. אז מה בדיוק קרה שם ומה אמרו האורחים? הכל כאן

06/09/2018
ראשי · היסטוריה · הפעם הראשונה
הפעם הראשונה
לא פחות מ-22 מפגשים נערכו בין מכבי תל אביב לבין קבוצות NBA. ניצחונות, הפסדים, כוכבים והמון התמודדויות מופלאות. לא כל התחלה טומנת בחובה בכורה חלומית, אבל זה בדיוק המקרה בסיפור שלפנינו. 

הזכיה הראשונה של מכבי בגביע אירופה ב-1977 באמת שמה אותנו על המפה. את כולנו. שנה לאחר מכן, ב-7 בספטמבר 1978, הגיעה לכאן אלופת ה-NBA דאז וושינגטון בולטס למשחק ראשון בין קבוצה מהליגה הטובה בעולם לקבוצה מאירופה. 

בדיוק 40 שנה חלפו וכדי להבין איך מכבי קבעה שתי נקודות ציון היסטוריות, נעזרנו במישהו שהיה שם - טל ברודי, הקפטן באותם ימים. ועוד מול הקבוצה שבחרה בו במקום ה-12 בדראפט, אפשרות עליה ויתר כדי לשחק בצהוב-כחול בתל אביב. "במפגשים כאלה תמיד יש מוטיבציה נוספת לקבוצה שמשחקת נגד יריבה מה-NBA", מזכיר ברודי. "במקרה הזה ברור שהמוטיבציה הנוספת הייתה בצד של מכבי. מבחינתם זה לא היה כזה ביג דיל מול מי משחקים. הם לא התייחסו למי זאת מכבי ולא ידעו אפילו מי אנחנו. הם באו לחופשה ולא חשבו על מכבי כקבוצה שמסוגלת להתמודד איתם". 

לפני המשחק איש לא נתן צ'אנס למכבי, אבל לו סילבר אמר לתקשורת: "הבולטס צריכים לצפות לכמה הפתעות". 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×