תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"יריבות גדולה מאוד של מי רוצה יותר"

הוא שיחק 15 שנים במכבי, קטף עשרות תארים וניצח כמה מאבקים עירוניים. דריק שארפ מדבר על המתח בדרבי, איך נראית ישראל, ספאחיה והאוהדים בצהוב

28/10/2018
ראשי · היסטוריה · "יריבות גדולה מאוד של מי רוצה יותר"
רגע לפני הדרבי הראשון של העונה, הזדמנות נהדרת לשוחח קצת עם אחד הסמלים הגדולים של מכבי תל אביב. מי שלבש את הגופיה הצהובה במשך 15 שנה, היה קפטן וזכור בעיקר בזכות הלב הענק שלו - דריק שארפ.

הגארד הנפלא שיחק 15 עונות במדי מכבי וזכה עם הצהובים ב-13 אליפויות, 11 גביעי מדינה וכמובן בשלוש אליפויות אירופה (2001, 2004 ו-2005). שארפ מדורג שמיני בין קלעי מכבי בליגה ושביעי בין קלעי המועדון באירופה. 

מה שלומך בימים אלה?
"אני מלמד כדורסל בטמפה-פלורידה בתור מורה ומחנך ומאמן את קבוצת התיכון של התיכון בו אני עובד. אני מלמד את בני בן ה-15 בכתה ט' וזה כיף. זו השנה הראשונה שלו בתיכון, הוא מדורג 28 בארה"ב כולה והוא הרבה יותר ממני בכל הנושא של המיומנויות. אני מקווה שהוא וכל הילדים שלי, שבאמת כולם מוכשרים, יעשו דברים יפים. זכינו לברכה מאלוהים בנושא הזה".אתה לוקח דברים מתקופתך במכבי היום בחינוך הילדים?
"רבים מהם לא מכירים את ישראל. אני מדבר באחד השיעורים על ישראל, מראה להם וידאו מהשנה האחרונה עם המחווה המדהימה שעשו לכבודי. אני מסביר להם שבטוח בישראל ושמה שהמדיה מראה זה לא נכון. אין פצצות בכל מקום, מה זה יום כיפור, המשפחתיות שיש בישראל ושככה אני רוצה שהם יהיו - חבורה מלוכדת עם מטרה אחת. עדיין שואלים אותי אם רוכבים בארץ על גמלים, אז אני צריך לחנך אותם".

מה הדרבי שהכי זכור לך?
"הדרבי עם שכיבות הסמיכה באוסישקין, עם גור ואנת'וני. ללא ספק". 

אם היית יכול להיכנס לחדר ההלבשה לפני המשחק, מה היית אומר לשחקנים?
"אני רק הייתי מבקש מהם לחשוב על היריבות הכי גדולה שהייתה להם בתיכון, כי זה משהו שהם כבר מכירים, ואז להגדיל את זה ב-1000 ולהבין שזה מה שהולך להיות. זו יריבות גדולה מאוד ולא בהכרח מקצועית. מי רוצה את זה יותר. יהיו דברים שיקרו בקהל ומסביב וצריך להיות מרוכזים ולהילחם. לא לשים לב למה שקורה מחוץ למגרש ולשחק מהלב והם יהיו בסדר".מה דעתך על המבנה החדש של היורוליג? אתה עוקב?
"אני אוהב את הפורמט החדש. כולם משחקים נגד כולם, כל משחק חשוב, עוד לחץ, כמו פלייאוף. אני עוקב, אני בודק את התוצאות כדי לראות מה קורה".

מה זכור לך בעיקר מנבן ספאחיה שאימן אותך לפני 12 שנה?
"נבן נתן לי את ההזדמנות הכי טובה שלי. כנראה עונת היורוליג הכי טובה שלי הייתה תחתיו מבחינת נקודות ודקות (25 דקות, 10.4 נק', ו-48% ל-3). מאמן נהדר, אישיות ולמדתי הרבה מאוד ממנו. ינקתי ממנו מנהיגות. זכינו באליפות". 

אתה מתגעגע לקהל? זו ההזדמנות לשלוח לו מסר.
"יש לי כל הזמן מפגשים עם אוהדים ואני תמיד אנצור את הרגעים איתם. למשל, אני הולך לחפש קולג' לבני בן ה-17 גבריאל. בשבת נכנסנו למקדונלדס והיו שם ישראלים שניגשו אליי ושוחחנו. הם נהדרים ותמיד יתמכו".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×