תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

המהפכה הנשית של מכבי

אחרי שנים רבות, מחלקת הנוער השיקה פרויקט בתי ספר לכדורסל בנות יחד עם רשות הספורט. שירי גולד: "נגיע למספרים מאוד יפים, לילדות האלה יש כתובת"

25/12/2018
ראשי · נוער · המהפכה הנשית של מכבי
המהפכה הנשית של מכבי
ההודעה הרשמית על הקמת בתי ספר לכדורסל לבנות במחלקת הנוער של מכבי תל אביב פורסמה רק לאחרונה, אך המהפכה כבר בעיצומה. 

במחלקת הנוער, אותה מנהל שחקן העבר אלון בן זקן, פנו לרשות הספורט העירונית וביקשו להקים בית ספר לכדורסל לבנות עם יעדים לשלוש שנים. 

מנכ"ל רשות הספורט העירונית מוטי אמברם ביקש שלא יהיו רק בתי ספר לכדורסל, אלא גם קבוצות קטסל. בן זקן רתם לפרויקט את שירי גולד, שהייתה בעברה שחקנית במכבי ת"א, בנבחרת ישראל, זכתה בגביע המדינה ועבדה בפרויקט "אתנה" במשך שנים רבות.

גולד קיבלה על עצמה את תפקיד מנהלת התפעול של בית הספר לכדורסל בנות, שמהווה מחלקה בתוך מחלקת הנוער. בית הספר לכדורסל כולל בנות במגוון גילאים, בין כתה א' לכתה ה'. לשנה הבאה כבר יש תכנון להקים קבוצת ליגה בגילאי כתות ה'-ו'. הפרויקט יצא לדרך ב-1 באוקטובר, כאשר הרעיון המרכזי מאחורי המיזם הוא לקדם העצמה נשית ולפתוח לרווחה את דלתות עולם הספורט לכמה שיותר בנות ונשים. כיום ישנם 5 סניפים של בית הספר לכדורסל: ביה"ס כוכב הצפון, ביה"ס אלחריזי (נאות אביב), ביה"ס רמת החיל, ביה"ס ניצנים (רמת אביב) ובית הספר ביכורים ליד שרונה.  

"החזון הוא בגדול לתת מענה לילדות שרוצות לשחק כדורסל ברמה החוגית ובעתיד לפתוח קבוצות שישחקו בליגות ברמה הארצית", הסביר לאתר הרשמי מנכ"ל מחלקת הנוער אלון בן זקן. "מדובר בצורך ורצון של הבנות האלה ואנחנו מאוד שמחים לספק את זה ולפתוח את בתי הספר לכדורסל"."אני חושבת שברמת מכבי תל אביב, בימים כאלה ישנה חשיבות מאוד גדולה לדבר כזה", מדגישה שירי גולד. "יש כאן אמירה של מכבי ת"א וחיבור של ילדות לאגודה. מן הראוי שילדות שאוהבות את הענף ואוהבות את מכבי יידעו שיש להן איפה לשחק ולהגשים את החלום שלהם". 

"ההיענות מאוד טובה", מספרת גולד. "רואים שזה בער בשטח, שרצו וחיפשו את זה. עם ההכנה לשנה הבאה נגיע למספרים מאוד יפים. אלון יזם את זה וגם עיריית ת"א הם שותפים מצוינים, כמו גם מנכ"ל רשות הספורט בעיריה מוטי אמברם ואלון בלום, שהוא מנהל הספורט ההישגי ברשות הספורט. הם שותפים שלנו לדרך, מאפשרים לנו לפתח אותו ופרטנרים מצוינים. לילדות האלה יש כתובת במכבי תל אביב".

השנה אנחנו פועלים בכתות א'-ה' במוקדים הבאים:

כוכב הצפון: ימי ראשון ורביעי בשעה 17:00 - כיתות א'-ד' עם המאמנת אורלי שלפוק.
ביכורים: ימי ראשון ורביעי בשעה 16:30 - כיתות א' עם המאמן אלעד סימן טוב.
רמת החיל: ימי ראשון ורביעי בשעה 18:00 - כיתות ג'-ה' עם המאמן חי ניר.
ניצנים: בימי ראשון בשעה 14:30 - כיתות ב'-ד' עם המאמן עילם נוסבאום.
אלחריזי: בימי רביעי בשעה 17:40 - כיתות ב'-ד' עם המאמנת דניאל טרכטמן.

הצטרפי לאלופות – צעד וחצי לפני כולן

רוצה לרשום את הילדה או להגיע לאימון ניסיון? ניתן ליצור קשר בטלפון: 03-6475954 או במייל office@maccabi.co.ilמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×