תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

בונים גם מאמנים

הקשר בין מכבי FOX תל אביב למחלקת הנוער הולך ומתפתח, גם בטיפוח דור העתיד על הקווים. החזון, המעורבות של וויצ'יץ' והתמיכה של יאניס ספרופולוס

30/04/2020  |  מאת: רועי גלדסטון
ראשי · נוער · בונים גם מאמנים
בונים גם מאמנים
אם אתם מכביסטים שעוקבים אחרי הנעשה בכל זרועות המועדון, בוודאי שמתם לב לשיתוף פעולה הולך ומתהדק בין מחלקת הנוער לקבוצה הבוגרת של מכבי FOX תל אביב. בוודאי שמתם לב גם למאמן נועם לוי, שקודם ממחלקת הנוער ועבד השנה עם הצוות של יאניס ספרופולוס. זהו שיא נוסף בתהליך העצמת מאמנים מהמחלקה הצעירה והקניית אופק להתקדמות לדור הבא.

כיום מועסקים במכבי תל אביב 45 מאמנים, שחלקם עובד בבתי הספר לכדורסל ברחבי תל אביב, חלקם במחלקת הנוער וחלקם בשתי הזרועות גם יחד. "היה לי חשוב להחזיר שחקני בית שגדלו במועדון ולהכשיר אותם למאמנים במועדון", מסביר שחקן העבר אלון בן זקן, כיום מנכ"ל מחלקת הנוער. "שחקן שגדל במועדון ובמערכת וחוזר להיות מאמן במועדון יש לו ערך מוסף גדול יותר ומחויבות למערכת. בארבע השנים האחרונות עשינו כמה מהלכים להכשיר מאמנים, להוציא אותם לקורס מאמנים שאנחנו מימנו ואחר כך הם החזירו בשעות אימון".

חלק מהדוגמאות מדברות על נועם לוי, עדי ישראל, ציון קובה, אדם בן בסט, יובל כהן, אור דרור ותומר שוקרון, בין השאר. "אני מאוד מאמין שהערך המוסף שלהם הוא מאוד משמעותי. אנחנו מכשירים את המאמנים ומקדמים אותם", מוסיף בן זקן. "מכבי תל אביב היא לא רק חממה לגידול שחקנים, אלא גם לגידול מאמנים כפי שהיה בעבר עם מוישל'ה ויינקרנץ, צביקה, פיני, רוני לידור ועוד רבים וטובים". ניקולה וויציץ' תמיד תמך בקשר בין המחלקות, צפייה באימונים ולימודים. בשנתיים האחרונות זה עלה מדרגה. כך סוכם עם הבוגרים שתמיד יהיה מאמן מהנוער שיעבוד איתם. זה התחיל עם וליקו פרוביץ', שהיה מאמן באקדמיה, לקח כפרויקט את דני אבדיה והתחיל לעבוד בבוגרים כעוזר מאמן ועורך וידאו. "הם רוכשים ידע ולומדים הרבה דברים ביום-יום בעבודה מול המאמן הראשי, סקאוטים, מערכת מקצוענית ועבודה מול שחקנים", מתאר בן זקן.

בסוף השנה שעברה בשיחה עם ניקולה וויצ'יץ' ואבי אבן, בן זקן הציע שנועם לוי יצטרף לצוות של הבוגרים. בשלב הראשון זה היה רק לאימון בוקר ואימוני יכולת אישית עם השחקנים. מי שמינף את זה ופתח את הדלת לרווחה היה יאניס ספרופולוס, שמהרגע הראשון היה מאוד חשוב לו לשלב שחקנים צעירים בקבוצה הבוגרת. כתוצאה מזה, כך החליט, גם מאמנים שרואים את העתיד שלהם בכדורסל יצטרפו לצוות של הקבוצה הבוגרת. 

"יאניס רצה את נועם ביותר ויותר אימונים, שיהיה חלק מהצוות", מגלה אלון בן זקן. "אנחנו ממש התאמנו את לוח המזנים שלנו לפי לו"ז הבוגרים כדי לאפשר לנועם להיות ולנסוע גם לחו"ל לכמה משחקים. נועם מאמן את הקטסל ונערים ט' לאומית. מעביר אימונים באקדמיה בבוקר וכאמור עובד גם בקבוצה הבוגרת"."ההשתלבות של נועם בצוות של הבוגרים נתנה לנו חלון ראווה ונותן למאמנים שלנו יכולת ואופק להגיע ולהתקדם לתוך המחלקה, אני בכל הזדמנות אומר את זה בשיחות עם המאמנים", מדגיש בן זקן, ומבהיר: "מי שיהיה טוב, יגיע. ויש לי כבר עוד מאמן שאני רוצה לשלב בתוכנית העבודה של הבוגרים בשת"פ עם יאניס. בשיחות שלי עם יאניס הוא מדבר על זה המון. הוא מאמין בשחקן הישראלי ובמאמן הישראלי".

המנהל המקצועי של מחלקת הנוער אורן אהרוני, שגם מאמן את קבוצת הנוער הבכירה, מרחיב: "אני חושב שמבחינת מחלקת הנוער היה שינוי בגישה מאז שיאניס מונה למאמן הקבוצה הבוגרת. נעשתה פגישה שהוא יזם איתי ועם אלון ממש בהתחלה. באותה פגישה הוא אמר לנו שהוא מסתכל על הכל כמועדון. שהוא רוצה לחבר את הפעילות של הבוגרים והנוער ושהוא רוצה 3-4 מועמדים שיתאמנו עם הבוגרים ומאמן אחד שיצטרף לצוות. זאת לא הייתה סיסמה, זה קרה בפועל. גם הבן שלו התאמן איתנו והוא היה ממש מעורב. הוא אמר לי שהוא גדל במחלקות הנוער ביוון, שהנושא חשוב לו ושחשוב לו ליישם אותו".

"כשהגענו לקיץ האחרון עלו ארבעה שחקנים להתאמן עם הבוגרים - דורי סהר, יונתן אטיאס, עמית אהרוני והראל רינסקי", מזכיר אהרוני. "בנוסף, מבחינת המאמנים, וליקו נמצא שנתיים בבוגרים וגם נועם לוי עלה והתחיל לעבוד עם הבוגרים. זו אסטרטגיה של מועדון. יאניס בא וקיים השתלמות מאמנים בתוך המחלקה, מתוכה 3 שעות בהן הוא דיבר על האני מאמין שלו בפילוסופיה ההגנתית ואיך לגדל שחקנים לבוגרים, ובמיוחד לבוגרים של מכבי תל אביב. הוא ראה חלק מהמשחקים וליווה. גם התקיימו פגישות תקופתיות, כאשר האחרונה הייתה ממש לפני הקורונה תוך הסתכלות לשנה הבאה והתבוננות בחבר'ה שמוגדרים כפוטנציאל בוגרים ודגשים מה אנחנו עושים עבורם".אירוע חשוב שהתרחש השנה היה במשחק האחרון של הקבוצה הבוגרת בבלגרד. יחד עם הקבוצה יצאו ארבעה מאמנים ממחלקת הנוער להשתלמות באקדמיה של הכוכב האדום ובאקדמיה של מגה בימקס. זו הייתה יוזמה של ניקולה וויצ'יץ' ובעצם דובר על כך בפגישה האחרונה עם יאניס לפני משבר הקורונה. 

"אני חושב שבשנים האחרונות יש חיבור טוב ויש לנו גאווה לראות את יובל זוסמן, דני ודורי מקבלים דקות ומגיעים לאן שהם מגיעים", מסכם אהרוני. "זאת מטרת העל של מחלקת הנוער, לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת וכעת גם מאמנים. החיבור והחיבוק של ההנהלה, ניקולה ואבי אבן - שאגב, גם עוקב מאוד אחרי השחקנים ונמצא איתי בקשר שוטף, הקניית המשאבים האלה נושאת פרי וגאווה גדולה ואני רק מקווה שזה יילך ויתעצם".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×