תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

כאן גדלים בכיף: יובל זוסמן

בגיל 22 זוס הפך לאחד הברגים המרכזיים במכונה של יאניס ספרופולוס. בראיון קצר הוא חוזר לחוויות שצבר בנוער, הדברים שלמד וגם שולח המלצה לדור העתיד

23/08/2020
ראשי · נוער · כאן גדלים בכיף: יובל זוסמן
יובל זוסמן הוא אחד מחמישה בוגרי מחלקת הנוער שנמצאים בסגל הנוכחי של יאניס ספרופולוס. הגארד-פורוורד הכשרוני, מצטיין אליפות אירופה לנבחרות עתודה וכבר שלוש שנים ברציפות אלוף ישראל, הפך בעונה האחרונה לאחד הברגים החשובים במכבי. 

העונה הקרובה תהיה העונה החמישית של זוסמן בבוגרים, למרות שמדובר בשחקן בן 22 בלבד. הוא נבחר לאחרונה לשחקן ההגנה של העונה בליגת העל ולקח חלק השנה ב-26 משחקי ליגה עם ממוצע של 25.8 דקות לערב. בשני המשחקים הראשונים של סדרת רבע הגמר, עד שנפצע, סיפק 12 נקודות, 6.5 ריבאונדים והגנה נהדרת ב-30.5 דקות למשחק. 

במסגרת היורוליג לקח חלק ב-23 משחקים מתוך 28 (סבל משבר באגודל), כאשר ב-16 מתוכם פתח בחמישיה. הוא קלע בדאבל פיגרס מול וילרבאן, באיירן מינכן, צסק"א מוסקבה ואנאדולו אפס ורשם בממוצע 17:40 דקות לערב בזירה היבשתית, בה התבסס כאחד החוטפים המצטיינים. אם היית היום בבית ספר, היית נרשם שוב למחלקת הנוער של מכבי?
"הייתי נרשם, אין ספק. זאת הייתה חוויה מעולה. זה עיצב אותי מאוד, את החיים הבוגרים שלי עכשיו". 

אם אתה צריך לציין משהו שלמדת בנוער של מכבי, מה הדבר-שניים הכי חשובים? 
"אני חושב שכל המכלול - אוכל, ההשקעה, הדברים שלמדתי, האחריות. זה ביגר אותי מאוד. השנה בנוער של מכבי מאוד עזרה לי להתבגר. אני חושב שכל המכלול עצמו". 

גדלת במכבי תל אביב ועכשיו אתה בקבוצה הבוגרת. למה אתה ממליץ לילד או להורים להירשם למחלקת הנוער של מכבי? 
"בסוף חלומות מתגשמים, לפעמים, עם קצת מזל ועבודה קשה ונכונה. ולומדים עוד דברים בדרך".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×