תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

מאירים את זכר קהילת יהודי מקדוניה

מכבי Playtika תל אביב תארח הדלקת נרות מיוחדת המוקדשת לקהילה, ש-98% מתוכה הושמדו בשואה

13/12/2020
ראשי · תרומה לקהילה · מאירים את זכר קהילת יהודי מקדוניה
מאירים את זכר קהילת יהודי מקדוניה
מכבי Playtika תל אביב תארח ביום שני אחרי הצהריים אירוע מיוחד במינו ב"היכל המכבים", הממוקם מתחת להיכל מנורה מבטחים. מדובר בהדלקת נר חמישי שיאיר את זכרה של קהילת יהודי מקדוניה הצפונית, ש-98 אחוזים מתוכם הושמדו בשואה במהלך מלחמת העולם השניה. 

מדובר בצעד חשוב מתוך קמפיין "1,000 החנוכיות", שמתקיים ביוזמת המרכז לאימפקט יהודי, משרד החוץ הישראלי, העמותה למורשת קהילת יהודי ביטולה מונסטיר ושותפים נוספים. האירוע הוא חלק מקריאה לאנשים מצפון מקדוניה, ישראל ומכל העולם להצטרף ליוזמה ולהקדיש נר של חנוכה לזכר אותה הקהילה, שרק שני אחוזים ממנה שרדו את השואה. 

במסגרת האירוע ידליקו נר של חנוכה חברי הנהלת מועדון הכדורסל מכבי תל אביב יחד עם שגריר ישראל בצפון מקדוניה דן אורין, הנהלת המרכז לאימפקט יהודי בראשות רוברט זינגר, ואף הניצול האחרון מקהילת יהודי צפון מקדוניה - מתי גרינברג, שמוכר כתינוק היהודי האחרון שנולד בחבל הארץ הזה ושרד. 

המטרה היא כי האור הגדול שיופץ במהלך החג ידגיש את חשיבות ההכלה והתמיכה לקבוצות בחברה, כמו גם להאיר את זכרה של יהדות מקדוניה, שהושמדה כמעט כולה בשואה. החיבור האדוק של מכבי תל אביב לנושא החל עוד בשנת 1942, אז הוחלפו מדי הלבן-כחול של האגודה לצהוב כאות הזדהות עם היהודים באירופה שנרדפו ואולצו לענוד את הטלאי הצהוב הידוע לשמצה על בגדיהם.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×