תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

המכביסט שהשיא את משואת צה"ל

רס"ן מאור כהן, הידוע בכינויו "איש הלגו", נבחר השנה על ידי הרמטכ"ל כנציג בטקס המסורתי. העשיה למען ילדים חולים, גיוס התרומות לדרי רחוב והמשפחה בצהוב-כחול

14/04/2021  |  מאת: דניאל שחק
ראשי · תרומה לקהילה · המכביסט שהשיא את משואת צה"ל
המכביסט שהשיא את משואת צה"ל
הרמטכ"ל המליץ עליו, ועדת השרים אישרה ובערב יום העצמאות ישיא את משואת צה"ל בטקס הממלכתי "איש הלגו". אם הפרצוף נראה לך מוכר מההיכל, לא טעית. רק ביד אליהו הוא בדרך כלל לבוש צהוב-כחול. קוראים לו רב סרן מאור כהן והוא מכביסט מכל הלב.

רס"ן מאור כהן הוא ראש מדור ש"י (שירות ייחודי) ביחידת מיטב. במסגרת תפקידו, הוא אחראי לגיוס ולליווי של אוכלוסיות ייחודיות שאינן חייבות בגיוס, אבל בוחרות להתגייס, ביניהן אוכלוסיית המתנדבים. הוא פועל מתוך שליחות ומלווה באופן אישי כל המתנדב המיועד לשירות בטחון ובשנה וחצי האחרונות בהן הוא בתפקיד, גיוס המתנדבים לצה״ל עלה בכ-25 אחוזים.

אז מה הקשר ללגו ומדוע דווקא הוא נבחר? מעבר לשירותו הצבאי, מאור הקדיש את העשור האחרון לעבודה עם ילדים חולי סרטן. הוא התחיל את התנדבותו בהקמת חוג לבניית לגו אחת לשבוע ומאז הרחיב את התנדבותו לחלוקת ערכות לגו בשעות הערב. בשנה האחרונה, בצל התפרצות הנגיף קורונה, נרתם גם לחלק לדיירי רחוב ולמשפחות נזקקות מארזי מזון ושקי שינה.


(צילום: אתר צה"ל)

"מה שאתה עושה בשני ערוצי העשיה שלך הוא יוצא דופן, ערכי, ציוני וגם אנושי", אמר לו הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי. "הגידול בהיקף המתנדבים במסגרת תפקידך במיטב הוא מרשים מאוד, ולצד זאת העבודה בבתי החולים כ"מאור איש הלגו" ראויה לכל הערכה. על כל אחד מהם לחוד אפשר היה לבחור בך - וכשזה בא ביחד, אז בוודאי שאתה המועמד הראוי ביותר. אני שמח מאוד שנבחרת לייצג את צה"ל ולהדליק משואה ביום העצמאות, אין לי ספק שתייצג אותנו בכבוד".

מאור נולד ביבנה והוא הצעיר בין ארבעה אחים. את דרכו בצה"ל החל בשריון, אולם לאחר שהתגלתה אצלו בעיה רפואית, הועבר למקצועות תומכי לחימה. בגיל 25 יצא לקורס קצינים, ומאז מילא תפקידי שלישות ולוגיסטיקה שונים. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת אריאל ותואר שני ביחסים בינ"ל באוניברסיטת בר־אילן. הוא ואשתו ענת מתגוררים בתל אביב ויש להם שלוש בנות, עדי שושנה (6), תמר בתיה (3) ונעמי פאני (כמעט שנה). וכולן אוהדות מכבי ואפילו מגיעות עם אבא למשחקים כשמתאפשר.

לפני כעשר שנים, בתקופת הלימודים, החליט מאור לחזור לאהבה ישנה - בניה בלגו. הוא הרכיב דגמים מסובכים ובאותה תקופה כבר הוא ואשתו ניסו להביא ילדים ללא הצלחה. חבר שהיה רב בצבא אמר לו שאם הוא רוצה ילדים משלו, עליו לעשות משהו עבור ילדים. "בשלב מסוים ענת אמרה לי 'יש לנו הרבה לגו וקצת בית'", סיפר בראיון ל"ישראל היום" לפני כמה חודשים. הוא נזכר באמירה של החבר והציע תרומה של ערכות לגו בשווי אלפי שקלים. הוצע לו לפנות לבית אורנית, מוסד לטיפול בילדים חולי סרטן בפתח תקוה. לשם הוא נסע.מאור נסע לבית אורנית עם הערכות והוצע לו להעביר שם חוג בשעות הערב. הילדים התלהבו, הוא נקשר והניסיון הראשון הפך למנהג. הוא החל לאסוף תרומות לערכות לחוג הלגו והשמועה עשתה לה כנפיים. הוא ליווה במשך השנים מעל 1,000 ילדים ובני נוער, כשלאורך הדרך כבר נאלץ להיפרד מילדים ומבוגרים רבים, חולי סרטן.

באותו ראיון ל"ישראל היום" סיפר: "היה ילד מקסים, בן 9 מנס ציונה, שנפטר לפני שנתיים. אמא שלו שלחה לי סרטון שבו הוא יושב בבית, משחק בלגו עם חבר, ואז מרים את הראש למצלמה, אומר לי 'תודה' ושולח נשיקה. כמה שעות אחר כך הוא נפטר. זה בלתי נתפש".

בחורף שעבר, סביב הגל הראשון של מגפת הקורונה, מאור הוסיף לעצמו מיזם: חלוקת שקי שינה ומנות חמות לדיירי רחוב בתל אביב. בגלל שהמסעדות נסגרו, לא היה מאיפה לקבל שאריות ודרי הרחוב נותרו רעבים. הוא פירסם פוסט בפייסבוק ואסף עם חברים כסף לרכישת 5,000 מנות חמות, שחולקו להומלסים. הוא חזר על המהלך גם בחורף החולף.

"עשייתו של רס"ן מאור כהן, הן במסגרת מילוי תפקידו בצבא והן במסגרת פעילותו ההתנדבותית לאורך השנים, מביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית ואת הקשר בין צה"ל, צבא העם, לכלל החלקים בחברה הישראלית", כתבו חברי ועדת השרים לסמלים וטקסים. יישר כוח מכביסט, משפחת מכבי גאה בך.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×