תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

מכבי הצטרפה למאבק נגד האנטישמיות

במעמד שגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף, יו"ר המרכז לאימפקט יהודי רוברט זינגר וסגנית יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית טובה דורפמן אומצה במפגש בברלין הגדרת העבודה של IHRA

25/11/2021
ראשי · תרומה לקהילה · מכבי הצטרפה למאבק נגד האנטישמיות
בצל מגבלות הקורונה החמורות, חתם הבוקר מועדון הכדורסל מכבי תל אביב על הגדרת העבודה לאנטישמיות של IHRA ובכך התחייב להצטרף למאבק כנגד האנטישמיות, שנאה כנגד העם היהודי והכחשת השואה באירופה. בין מועדוני הספורט הבודדים החתומים על ההגדרה ניתן למצוא את מועדון הכדורגל האנגלי צ'לסי ומכאן זוהי קריאה לקבוצות ספורט נוספות בעולם לחתום על ההגדרה ולהצטרף למאבק. 

מעמד החתימה התקיים בברלין כחלק מאירוע מיוחד בנוכחות שגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף במסגרת מיזם "קבוצה אחת – עם אחד", שמובילים המרכז לאימפקט יהודי, המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית ומועדון הכדורסל מכבי תל אביב. שלושת הגופים פועלים יחד לחיזוק הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות באירופה, דרך משחקיה של מכבי ביורוליג. 

במהלך האירוע נערך דיון שולחן עגול, שעסק בסוגיה כיצד הספורט מהווה כלי מרכזי למאבק בגזענות ואנטישמיות ברחבי העולם. כמו כן, התקיים טקס הנחת זרים רשמי באנדרטת המרכזית לזכר השואה בברלין. עוד השתתפו באירוע יו"ר המרכז לאימפקט יהודי רוברט זינגר, יו"ר מועדון הכדורסל מכבי תל אביב שמעון מזרחי, סגנית יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית טובה דורפמן, שר הספורט של מדינת ברלין אלכסנדר זמבריצקי, נציגת משרד החוץ הגרמני לנושאי השואה ונשיאה לשעבר של IHRA, מיכאלה קוצ'לר, אגדת הכדורסל המכביסטית טל ברודי, מנכ"ל המועדון עדלי מרכוס, כוכב העבר וכיום סמנכ"ל השיווק והמכירות דורון ג'מצ'י, נציגי ארגון מכבי גרמניה ונציגי הוועד היהודי האמריקאי.



שמעון מזרחי, יו"ר מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, הדגיש: "הנצחת זכר השואה והמלחמה באנטישמיות הם ערך עליון, שהוא חלק מזכות קיומנו ואל לנו לשכוח אותם לנצח. הטלאי הצהוב מונצח בגופיות המשחק הצהובות של מכבי תל אביב. אנו קוראים בהזדמנות זו למועדוני ספורט נוספים לאמץ את אמנת IHRA ולהצטרף למאבק הערכי והחשוב כנגד האנטישמיות הכחשת השואה".

שגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף אמר: "לאורך השנים, ספורט היווה גורם חשוב בכל התחומים ועמוד תווך שתורם לחיזוק הקשרים בין שתי מדינותינו. ספורטיביות בין עמים יכולה לסייע במאבק כנגד האפליה ודעות קדומות על בסיס גזע או דת, כאשר אנשים מתחרים בצורה מכבדת. ספורט בדרך כלל הוא חגיגה של גיוון והוא מחזק חברות דמוקרטיות וסובלניות".

רוברט זינגר, יו"ר המרכז לאימפקט יהודי, הוסיף: "אנו מתכבדים לעמוד היום כאן, על אדמת ברלין, ולקדם את חתימת מועדון הכדורסל מכבי תל אביב על הגדרת העבודה לאנטישמיות של IHRA במסגרת השותפות של המרכז לאימפקט יהודי יחד עם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, וההסתדרות הציונית העולמית לפרויקט 'קבוצה אחת - עם אחד'. צעד זה הינו אבן יסוד לקידום ערכי הספורט כחלק מהמאבק העולמי כנגד האנטישמיות, הגזענות, שיח השנאה והכחשת השואה. אנו נמשיך לקדם יחד עם שותפינו את החיבור החשוב של הקהילות היהודיות בתפוצות למדינת ישראל דרך משחקי היורוליג של מכבי תל אביב ברחבי אירופה". 



טובה דורפמן, סגנית יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, סיכמה: "בשנים האחרונות מוצאות האנטישמיות והגזענות מרחב נוח להעצמתן. מגרשי הספורט על כל סוגיהם הפכו לאחרונה לכלי ניגוח כנגד העם היהודי וכנגד מדינת ישראל. קיומו של משחק כדורסל בין מכבי תל אביב לבין קבוצה גרמנית ערב חג החנוכה - חג ניצחון האור על החושך הוא יותר מסמלי. אימוץ הגדרת העבודה של הברית העולמית להנצחת זכרון השואה על ידי מועדוני ספורט מכל העולם יהווה זרז לשילוב כוחות בין-לאומי למאבק בתופעת הגזענות והאנטישמיות. נמשיך להיאבק בתופעות אלה בכל הכוח".

"בתור שחקן לשעבר אני יודע, אנחנו השחקנים חושבים לפעמים שזה רק משחק כדורסל. אני יודע שמדובר בתמונה גדולה יותר", הוסיף עוזר המאמן דורון פרקינס, כוכב מכבי בעצמו בעבר. "אני מקווה שנייצג היטב את כולם על ומחוץ למגרש. אנחנו מייצגים את הצבע הצהוב. כולנו חושבים מדי יום על דברים רבים שקורים בעולם ואנחנו מנסים לייצג את מכבי בתור הארגון הטוב ביותר שאפשר. אני מקווה שהשחקנים, המאמנים וכל הצוות התומך ימשיכו לפעול כך יחד. ניתן הצגה הערב".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×