תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

עודכנו נהלי הקורונה ביורוליג

נציגי הקבוצות סיכמו בפגישה מקוונת על תיקוני הנחיות הבריאות, ביניהם קיצור תקופת הבידוד לשחקן שנדבק

05/01/2022
ראשי · חדשות · עודכנו נהלי הקורונה ביורוליג
עודכנו נהלי הקורונה ביורוליג
ועד בעלי המניות של היורוליג אישר יחד עם נציגי הקבוצות, שנועדו אתמול (שלישי) בפגישה מקוונת, עדכונים לתקנות הבריאות והבטיחות המיוחדות להתמודדות עם מגיפת הקורונה. 

בפגישה הוחלט כי לקצר את תקופת ההשבתה של שחקנים מחוסנים, שנמצאו מאומתים בבדיקה קורונה, מ-14 ימים לשבעה ימים. כמובן שהעדכון והתקנות בכפוף לפרוטוקול הבריאות הנהוג בכל מדינה. מדובר על התאמה לקיצור תקופות הבידוד שכבר נקבעה במספר מדינות להן נציגות ביורוליג. 

בדיקות PCR, נוגדנים ובדיקה רפואית עדיין נדרשות לפני ששחקן שב לפעילות בשורות קבוצתו. תקופת הבידוד לשחקנים לא מחוסנים (מיעוט קטן ביורוליג, אין כאלה במכבי) נותרה על 14 ימים מהבדיקה החיובית הראשונה, כמובן בכפוף לבדיקות שהוזכרו לעיל. כמו כן, הוחלט כי אם מדינה מסוימת מטילה הגבלות על נסיעת בלתי-מחוסנים, אזי שחקן בלתי מחוסן ייחשב כזמין לחישוב לפחות שמונה שחקני סגל הנדרשים לקיום המשחק. 93 אחוזים מהשחקנים ביורוליג מחוסנים בתוקף, שיעור דומה למצב הקיים ביורוקאפ (94%). הכוונה היא להמעיט בהשפעת החלטה של שחקנים בודדים על לוח המשחקים של הקבוצות, הליגה כולה והקבוצה המארחת את המשחק. 

עדכון התקנות בוצע בהתאמה לעליה בשיעורי ההדבקה ברחבי העולם בתקופה האחרונה. על פי מומחי הרפואה העובדים עם היורוליג, לצד זינוק בכמות הנדבקים ניתן להבחין בירידה בשיעור המקרים החמורים ובזמני ההחלמה הנדרשים. העדכונים תקפים ליורוליג וליורוקאפ ויובאו לאישור רשמי של אסיפת בעלי המניות. כמו כן, הוחלט לבחון את נושא הבדיקות הנדרשות לצורך חזרה לפעילות ואת האפשרות לבצע התאמות לתקנות רישום השחקנים למשחקים.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×