תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"רואים בספורט כלי משמעותי נגד שנאה"

פרויקט "קבוצה אחת - עם אחד" הגיע לברצלונה עם ביקור בבית הספר היהודי "התקוה". יו"ר המרכז לאימפקט יהודי רוברט זינגר: "לחינוך יש תפקיד קריטי במשימה"

07/04/2022
ראשי · תרומה לקהילה · "רואים בספורט כלי משמעותי נגד שנאה"
פרויקט "קבוצה אחת – עם אחד", בהובלת המרכז לאימפקט יהודי, מועדון הכדורסל מכבי תל אביב והמחלקה לישראל ולזכר השואה בהסתדרות הציונית העולמית, הגיע ליעד נוסף. היום (חמישי) התקיים ביקור מרגש של נציגי הארגונים בבית הספר היהודי בברצלונה "התקוה" במסגרת אירוע הסיום של משחקי "המכביה" בבית הספר ולקראת משחק היורוליג של מכבי מול ברצלונה.

הביקור התקיים בהובלת דורון ג'מצ'י, סמנכ"ל שיווק ומכירות של מכבי תל אביב ומגדולי שחקני הכדורסל של ישראל, נציג המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית שמעון רופה, וכמו המנהל המקצועי של בית הספר לכדורסל של מכבי, מר גיורא איתן, ושחקן הנוער אורי כהן. כלל הגופים המוזכרים פועלים יחד לחיזוק הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות באירופה, ולקידום ערכי הספורט ככלי למאבק בשנאה ובאנטישמיות דרך משחקיה של מכבי Playtika תל אביב ביורוליג.

במסגרת הביקור, אל מול מאות מתלמידי בית הספר וההנהלה, ציינו המשתתפים את הקשר המיוחד שיש לקהילה היהודית בברצלונה עם ישראל. הדוברים הדגישו את החשיבות של הספורט והכדורסל לקירוב בינם לבין ישראל, יחד עם הצורך לקדם את ערכי הספורט, השוויון וקבלת האחר כנגד תופעות האנטישמיות והשנאה במגרשי הספורט ובחברה. 

פרויקט "קבוצה אחת – עם אחד" הינו שיתוף פעולה ייחודי הנוצר מתוך ההכרה בחשיבות הרבה של הספורט לקידום ערכי הסובלנות ולמניעת שנאה בחברה, ומתוך הרצון להביע סולידריות ותמיכה בקהילות היהודיות בצל אירועי האנטישמיות הרבים המתחוללים ברחבי העולם, ובמיוחד באירופה בשנים האחרונות."הביקור בבית הספר היהודי בברצלונה 'התקוה', המסונף לארגון אורט העולמי, כחלק מפרויקט 'קבוצה אחת – עם אחד' הוא צעד חשוב וסימבולי", הדגיש רוברט זינגר, יו"ר המרכז לאימפקט יהודי. "בעוד שאנו רואים בספורט כלי משמעותי כנגד תופעות השנאה, אין ספק כי גם לחינוך ילדים ובני הנוער תפקיד קריטי במשימה חשובה זו. ההזדמנות, אם כך, לפעול לקירוב בני הנוער בברצלונה לישראל ולמכבי ולעמוד יחד איתם כנגד גילויי אנטישמיות ושנאה ממלאים אותנו בגאווה. נמשיך לפעול יחד למען מטרה חשובה זו בערים ומקומות נוספים ברחבי אירופה".

"הקשר בין יהדות ספרד לבין עם ישראל הוא קשר עתיק יומין ובעל חשיבות רבה בתחומים רבים, במיוחד בתחום הספרות והמורשת היהודית", מסר עו״ד שמעון מזרחי, יו"ר מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, שטס עם הקבוצה לברצלונה. "כמובן שלא נשכח את מגורשי ספרד, שחלק מהם וצאצאיהם עלו לישראל. ביקור בספרד בכלל ובברצלונה בפרט מהדהד בראש ובראשונה את הקשר עם היהדות המקומית. זהו ביקור המהווה המשך ישיר לכל הביקורים החשובים שקיימנו עד כה, במילאנו, ברלין, בלגרד ואתונה. אנצל את ההזדמנות הזו בכדי לאחל חג פסח כשר ושמח לכל יהדות ספרד באשר היא".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×