תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

העיר המארחת: מדריד

בירת ספרד מארחת את פתיחת סדרת רבע הגמר מול מכבי. אז אם אתם שם או צופים מהבית, הנה ההזדמנות להיכרות קצרה עם המקום שהוא יהלום שבכתר המלוכה

20/04/2022
ראשי · חדשות · העיר המארחת: מדריד
העיר המארחת: מדריד
מאת: רועי גלדסטון

כשחוסה לואיס מרטינס-אלמיידה מתעורר בכל בוקר, הוא בהחלט יכול להרגיש גאה. הוא נכנס לספרי ההיסטוריה כמי שעומד בראשה של העיר הגדולה ביותר בספרד. זהו מקום מושבם של המלך, הממשלה, הפרלמנט ובית המשפט העליון. איך אפשר שלא להרגיש גאה כשהמלך מתגורר אצלך?

אבל השבוע למר מרטינס-אלמיידה יש עוד סיבה להרגיש גאווה. העיר שלו מארחת את שני המשחקים הראשונים בסדרת הפלייאוף של היורוליג, כשריאל מדריד מארחת את מכבי Playtika תל אביב. תיכף נגיע גם לזה.

מדריד נוסדה במאה ה-9 לספירה וכיום חיים בעיר השוקקת כ-3.3 מיליון תושבים, כאשר במטרופולין כולו חיים לא פחות מ-6 מיליוני תושבים. כשמגיעים למדריד נושמים אוויר פסגות, תרתי משמע. מדובר בעיר הבירה הגבוהה ביותר באיחוד האירופאי, כתר הניצב בגובה של 667 מטרים מעל פני האדמה. אגב, תל אביב ממוקמת בממוצע 17 מטר בלבד מעל פני האדמה. שטחה של בירת ספרד הוא 605 קמ"ר. מבחינת מדי הצפיפות, הנתונים בהחלט מעניינים. במדריד חיים 5,390 איש לקמ"ר לעומת 9,048 קמ"ר בתל אביב. 

האתר התיירותי שהוא בגדר "חובת ביקור" כשמגיעים למדריד הוא מוזיאון פראדו, עם אוסף של יותר מ-8,000 ציורים ולמעלה מ-700 פסלים. כשתסתובבו ב-100 החדרים שיש לו להציע, הפרושים על פני 3 קומות, הלסת שלכם תישמט. בוודאות. בנוסף, כדאי להסתובב ברחוב GRAND VIA המפורסם וליהנות מהארכיטקטורה הווינאית המלכותית.אתם כמובן אוהבי כדורסל, אבל מומלץ לבקר באיצטדיון הסנטיאגו ברנבאו - ביתה של קבוצת הכדורגל של ריאל מדריד. המוזיאון באיצטדיון מודרני ואינטראקטיבי. הוא ידריך אתכם בחן בהיסטוריה המפוארת של המועדון המעוטר בכדורגל האירופאי. מומלץ ביותר!

המשחקים של ריאל מול מכבי עצמם ייערכו ב"וויזינק סנטר", אולמה הביתי של מדריד. המיקום המדויק הוא רחוב לומביה לכיוון שדרת פליפה ה-2. אם אתם נוסעים במטרו, תוכלו לקחת את קווים M-4   ו-M-6, רכבות C1, C8, C10,  או אוטובוסים: 21, 26, 56, C1, C2.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×