תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"מרגיש יותר בטוח בישראל מאשר באמריקה"

סקוטי ווילבקין סיפר בראיון לכאן11 על החיים עם אשתו בארץ ("חושב שזו אחת המדינות הכי בטוחות"), הרגעים בהם שמע על הפיגוע בדיזנגוף והחיבור שלו לתל אביב

21/04/2022
ראשי · חדשות · "מרגיש יותר בטוח בישראל מאשר באמריקה"
מאת: יואב בורוביץ', כאן11

"זה קרה באמצע המשחק, ברבע השלישי או הרביעי. זה לא משהו שאתה רוצה לשמוע בשום שלב", סיפר סקוטי ווילבקין בראיון לכאן11 על הרגע בו התבשר על הפיגוע בדיזנגוף, סמוך למקום מגוריו, בזמן שהוא במשחק יורוליג בברצלונה. "צר לי על כל מי שהיה מעורב ואני מקווה שאתם לא מכירים מישהו שהיה מעורב". 

"מישהו לחש לי שהיה פיגוע נוסף ושזה בדיזנגוף, אז ביקשתי מעמי (מנהל הקבוצה) לסמס לאשתי ולוודא שהיא בסדר", נזכר הגארד באותן דקות במשחק, בו ניצחה מכבי בפער של 24 נקודות את מוליכת היורוליג. "זה משנה את נקודת המבט שלך לגבי מה שבאמת חשוב - אנחנו משחקים משחק בזמן שאנשים נלחמים על חייהם. צר לי על מי מי שאיבד מישהו בפיגועים, אני שונא לראות את זה". 

"אני מרגיש שכולם יודעים מי אני. זה נהדר, הכל אהבה", סיפר ווילבקין על התחושות, ונזכר ברגע בו התעטף בדגל ישראל אחרי שמכבי הבטיחה עליה לפלייאוף היורוליג: "חשבתי שזה רגע מיוחד. המועדון לא שיחק בפלייאוף כבר 7 שנים, אני חושב, אז אני יודע שכולם היו שמחים. זה היה משהו עבור כל ישראל".  "זה לא סוד, סקוטי אחד השחקנים המובילים של הקבוצה", קבע המאמן אבי אבן, שב-16 השנים האחרונות עבד עם הרבה מאוד כדורסלנים במכבי. "אני פה הרבה שנים, אני לא זוכר הרבה שחקנים שנמצאים בהזדהות פשוט מוחלטת עם המצב ועם ההרגשה שיש פה". 

סקוטי ואשתו מריה כבר מכירים היטב את החיים בישראל. ארוחות שבת וגם ליל הסדר הפכו לחלק בלתי נפרד גם מהמציאות שלהם. "בדיוק חגגנו את פסח. חבשתי כיפה, קראתי קצת ושרתי קצת. זה נהדר, אני אוהב את זה. אני אוהב את החיים בישראל. יש אווירה נהדרת בתל אביב. יש מסעדות טובות, פארקים, איזורים להירגע בהם, חוף הים. חוף מדהים". אנחנו כאן כבר 4 שנים", סיפר על החיים בתל אביב. "בשנה שעברה היו רקטות, אז אנחנו לא דואגים יותר מדי. המשפחות שלנו שבארצות הברית יותר מודאגות. אני מניח שכבר יש לנו מנטליות ישראלית, אנחנו פשוט ממשיכים לנוע. אני פשוט מנסה לוודא שאני לא שם את עצמי במצב שיש לו פונטציאל להשתבש". 

"אני חושב שזו אחת המדינות הבטוחות ביותר, בכנות", הדגיש סקוטי ווילבקין, שהגיע מפלורידה ועבר באוסטרליה, יוון וטורקיה לפני שנחת בישראל. "יש איומים ויחסית למדינה כל כך קטנה, היא מוקפת באיומים. אבל מבחינת תחושת הבטחון, רוב הזמן אני מרגיש יותר בטוח כאן מאשר באמריקה". 

על המשך העונה ההפכפכה הזאת אמר ווילבקין באותו ראיון ליואב בורוביץ': "אני חושב שאנחנו יכולים ללכת עד הסוף. כמובן שאנחנו צריכים לשחק טוב כדי לעשות את זה. אנחנו צריכים להישאר יחד ולהמשיך כמו שעשינו לאחרונה. אם נעשה את זה, יש לנו סיכוי טוב. כולנו מאמינים שזה אפשרי. זה יהיה נחמד לישראל אם נצליח להביא את הגביע הביתה".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×