תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

אחד על אחד: ראיון ראשון עם רפי מנקו

רגע אחרי שחתם במכבי, שיחה עם הפורוורד החדש על מה שמאפיין אותו ("העבודה הקשה וזה שאני אף פעם לא מוותר"), קטש, פניני והציפיות לעונה בצהוב-כחול

28/06/2022
ראשי · חדשות · אחד על אחד: ראיון ראשון עם רפי מנקו
רפי מנקו עבר לא מעט תחנות בכדורסל הישראלי. חמש קבוצות בליגת העל, אחת בצרפת וכעת הוא מגיע כשחקן מכבי Playtika תל אביב לקראת עונת 2022/23. רגע אחרי החתימה על החוזה, ישבנו עם פורוורד נבחרת ישראל לראיון קצר על הצעד הקרוב בקריירה, שיתופי הפעולה שעזרו לו להחליט והשאיפות לעונה.

מה המחשבה הראשונה שעלתה לך בראש כשחתמת במכבי תל אביב?
"כיף גדול. אני מאושר להצטרף למועדון בסדר גודל של מכבי, עם כל ההיסטוריה וכל מה שהמועדון הזה עבר. אני פשוט שמח להיות פה".

שיחקת תחת עודד קטש באילת ובנבחרת, איך זה לחזור לשתף איתו פעולה?
"זה לא סוד שעברתי עם עודד המון דברים במהלך הדרך שלי ואנחנו מכירים אחד את השני טוב. אני שמח שייצא לי לעבוד איתו עוד פעם ואני מחכה באמת להתחיל את העבודה איתו. אני בטוח שיש לנו הרבה דרך לעבור ביחד ואני מחכה לזה".איך זה להמשיך לשתף פעולה עם גיא פניני?
"גיא מבחינתי הוא אגדה. זה בן אדם ושחקן שנהניתי מכל שניה ביחד איתו בשנה האחרונה. אני פשוט שמח ללמוד ממנו, מהידע שהוא מעביר אליי ומהניסיון שיש לו. להיות איתו עוד פעם, במועדון הזה, איפה שהוא הפך לסמל שהוא, אז אני שמח שאני אחלוק איתו את חדר ההלבשה גם פה".

זה יעזור לך בהתאקלמות לפרויקט החדש שנבנה פה?
"לגמרי, כבר דיברתי עם גיא ושיתפנו מחשבות על מה שהולך לקרות. אני מאוד מקווה שגם זה שהוא פה יעזור לי להתאקלם מהר ובאמת להצליח להביא את עצמי לפה ולעזור לקבוצה הזאת להצליח".

עבודה קשה זה השם השני שלך ובכל שנה אתה מתקדם, ספר לקהל של מכבי איזה שחקן הקבוצה מקבלת.
"העבודה הקשה וזה שאני אף פעם לא מוותר - זה מה שמאפיין את הקריירה שלי עד עכשיו, באמת. בהרבה מקרים בעבר דברים לא באו לי בקלות ובכל פעם הייתי צריך להרים את עצמי ולעלות מחדש למעלה. אני מגיע היום למכבי כשחקן בשל, שחקן שעבר משהו, ואני חושב שאני מביא את עצמי. אם אני אצליח להביא את עצמי ברמה שאני רוצה להביא את עצמי, אז כולנו ניהנה מזה, ברמה האישית וגם כמועדון. האופי של אף פעם לא לוותר ותמיד לרצות לנצח, זה משהו שמאפיין אותי".יצא לך לחשוב איך זה להיות שחקן מכבי בהיכל, ביורוליג, לעיני למעלה מעשרת אלפים צופים?
"זה נכון שהייתי הרבה פעמים כיריב ולדמיין את זה קורה זה יפה וזה נכון. אני מאמין שברגע הראשון שזה יקרה זו תהיה תחושה שאני לא אוכל לתאר אותה. ראיתי את מכבי משחקת ביורוליג כל כך הרבה שנים והאולם מלא בכל האנרגיות הנהדרות שהקהל מביא. אני רק מחכה ורוצה שזה יתחיל כבר".

לקראת סיום, ביקשנו מרפי לספר לנו כמה דברים שאנחנו פחות מכירים עליו. "יש הרבה דברים שאני אוהב לעשות, אבל בגדול אני אוהב את החיים הפרטיים שלי. אני איש של בית, משפחה וחברים", תיאר הפורוורד, והוסיף בקריצה: "אני יודע שאני מגיע למקום בלי הרבה סיקור ובלי הרבה קהל סביבו, אבל אנחנו נסתדר עם הכל".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×