תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"רציתי לחזור לעשות משהו עבור הילדים"

טייריס רייס יערוך בתל אביב מחנה אימון לנוער, שיהיה פתוח להרשמה לשחקנים מכל האגודות. בראיון לערוץ הספורט הוא דיבר על התכנית, מכבי וההכנות לעונה

06/07/2022
ראשי · חדשות · "רציתי לחזור לעשות משהו עבור הילדים"
"רציתי לחזור לעשות משהו עבור הילדים"
טייריס רייס יחזור לישראל בתחילת אוגוסט. הפעם המטרה היא לשפר את הדור הבא של הכדורסל במסגרת מחנה MACCABI LEGACY, שיתקיים עבור שחקנים צעירים מכל האגודות. כוכב הזכיה השישית ביורוליג יגיע עם צוות מאמנים ויחד עם אבי אבן ומאמני מחלקת הנוער יעבוד עם המתאמנים על שיפור יכולות אישיות ברמה גבוהה. 

"רציתי להעביר מחנה כדורסל בישראל. רציתי לחזור ולעשות משהו עבור האוהדים והילדים, בשביל דור העתיד", סיפר טייריס רייס בראיון לעומרי מנהיים ב-5SPORT. "רציתי ליצור גם איזה מסלול עבור ילדים מארצות הברית שאולי לא יזכו להגיע לתל אביב. ואני מקווה גם להביא ילדים מתל אביב למחנה שלי כאן בארצות הברית יום אחד". 

המחנה עצמו ייערך באולם מידטאון בתל אביב (מרכז ספורט השלום) בתאריכים 2-4 באוגוסט ויכלול אימוני בוקר (09:00-12:00) לשחקנים בכתות ח' עד י', שיחולקו לקבוצות קטנות ומותאמות. בשעות אחר הצהריים (17:00-19:00) ייערכו אימונים לשחקנים בגיל 17 ומעלה (נוער ובוגרים צעירים). ההרשמה פתוחה, כאמור, לכולם ולא רק לשחקני הנוער של מכבי. כשנשאל מהו הדבר שהוא מעביר יותר מכל לדור הבא, השיב הגארד: "אני לא 1.95 מ'. אני לא שרירי מדי, אני לא אתלטי, אין לי את הג'אמפ שוט של סטף קרי. אבל ידעתי לקחת הרבה דברים מהרבה שחקנים גדולים שראיתי. אני מרגיש שעכשיו אני יכול להעביר דברים לחבר'ה צעירים, ללמד אותם, להשפיע עליהם ולגרום להם לשבור תקרות זכוכית. זה הרבה יותר מספק מאשר לשחק כדורסל בעצמך". 

"עבדתי כמו משוגע, הגעתי לאולם כמה פעמים ביום"

"אני עדיין עוקב אחרי מכבי", גילה רייס באותו ראיון בערוץ הספורט. "שידרתי את אחד המשחקים שלה בעונה החולפת. אני רואה את הדרך שמכבי הולכת אליה לאחרונה והיא נראית כמו הדרך הנכונה. בלאט הוא מאמן שחושב באופן לא שגרתי. הוא מעביר הכל בדרך חכמה מאוד, אינטלקטואלית. הגישה שלו למשחק שונה מכל המאמנים שהיו לי. הוא מכריח אותך ללמוד את המשחק. הוא מכריח אותך לדעת ולהבין אותו ברמות הכי עמוקות ולשחק בצורה חכמה מאוד. הוא תמיד רצה משחק חף מטעויות, זה משהו שתמיד התנגחנו לגביו כי אני לא שחקן של כדורסל חף מטעויות". 

כשנשאל לגבי המורשת שלו במכבי לעומת זאת של סקוטי ווילבקין, ענה רייס: "קשה להשיב על זה כי סקוטי עשה הרבה דברים טובים עבור מכבי. הוא צמח כשחקן במכבי. הוא הפך לגו-טו-גאי וזו הפעם הראשונה שבה הוא עושה את זה בקבוצה ברמה הכי גבוהה ועם ציפיות כל כך גבוהות. אני פשוט הייתי הבחור שקלע את הנקודות בסיטואציות מסוימות. כשאתה זוכה בארבעה תארים בעונה אחת, אז המורשת תמיד מרגישה קצת יותר גדולה". "אני לא חושב שאתה באמת מבין מהי המורשת שאתה מותיר עד שאתה עוזב", הדגיש הגארד. "האוהדים ככל הנראה עדיין זוכרים את הדברים שעשיתי ומדברים עליי הרבה, כי הם יודעים שנתתי להם את כל מה שיכולתי. זאת הייתה העונה היחידה בקריירה שלי שלא הייתה לי ברירה אלא לעשות כל מה שאני יכול. עבדתי כמו משוגע, הגעתי לאולם כמה פעמים ביום. הייתי באולם כל כך הרבה עד שדייויד בלאט היה מגיע ולוקח לנו את הכדור כדי שנפסיק להתאמן. השקענו כל כך הרבה. רציתי כל כך הרבה בשנה ההיא וזה השתקף באיך ששיחקנו". 

"זה נהדר שהחבר'ה האלה חזרו", התייחס טייריס רייס לשובם של בלאט ופניני למועדון לקראת פתיחת עונת 2022/23. "כשאתה חושב על מכבי תל אביב, אתה בהחלט חושב על דייויד בלאט וגיא פניני. אני חושב שזה מהלך טוב. זה מרגיש נכון, זה נראה נכון".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×