תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - אפליקציה שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - אפליקציה שמאלי - לזכרם

הערב שהוקדש לנפגעי פוסט-טראומה

מועדון הכדורסל מכבי ת"א ועמותת שותפות מגן ישראלית התכנסו יחד למען יוצאי/ות מערכת הבטחון: "מחבקים ואוהבים אותם"

05/02/2023
ראשי · תרומה לקהילה · הערב שהוקדש לנפגעי פוסט-טראומה
משחק הכדורסל בין מכבי Playtika תל אביב להפועל באר שבע הוקדש למען יוצאי/ות צבא וכוחות הבטחון נפגעי/ות פוסט-טראומה. הערב הייחודי נערך כיוזמה משותפת של מועדון הכדורסל מכבי ת"א ועמותת שותפות מגן ישראלית, הפועלת לאיתור ולהשגת הכרה ל-40,000 נפגעי פוסט טראומה החיים בקרבנו.

הערב נפתח בהתכנסות מרגשת במוזיאון מועדון הכדורסל מכבי ת"א – היכל המכבים, אליה הוזמנו יוצאי/ות צבא וכוחות הבטחון נפגעי פוסט-טראומה מטעם העמותה. בהיכל נשאו דברים דורון ג'מצ'י, סמנכ"ל שיווק ומכירות וחבר היכל התהילה של המועדון, אלוף במילואים רוני נומה, נשיא עמותת שותפות מגן ישראלית, יזהר דוד, יו"ר ומייסד שותף של העמותה, מנכ"לית העמותה לילך פלנר ואלון עוז, שיזם את האירוע ובעצמו נפגע פוסט-טראומה מאסון המסוקים. לערב הוזמנו בין היתר תורמים של העמותה, עורכי דין, פסיכולוגים, מנטורים ואנשי מועדון הכדורסל מכבי תל אביב."נושא נפגעי הפוסט טראומה הוא נושא שראוי להביאו לקדמת הבמה חדשות לבקרים על מנת לתת לנפגעים את הכוחות ותעצומות הנפש לצעוד צעד קדימה, לקבל הכרה ולטפל בעצמם", אמר דורון ג'מצ'י, סמנכ"ל שיווק ומכירות במכבי, ומי שאחראי על הקשר עם הקהילה מטעם המועדון. "אנחנו מחבקים אותם ואוהבים אותם".

אלוף במיל' רוני נומה, נשיא עמותת שותפות מגן ישראלית, אמר: "אני מודה למכבי תל אביב על שיתוף הפעולה להגברת המודעות לנפגעי פוסט טראומה. החשיפה הציבורית הרחבה תאפשר לנו להגיע ולסייע לנפגעים רבים שאינם מוכרים עדיין. הדאגה לנפגעי פוסט-הטראומה מגלמת בצורה מוחשית את ערך הרעות השורר בינינו המפקדים לבין החיילים, הלוחמים והלוחמות, ששלחנו לאלפי משימות לאורך כל שנות קיומה של מדינת ישראל. בנוסף לכך, לנו המפקדים ישנה אחריות אין-סופית לפקודים ולפקודות שלנו גם לאחר סיום השירות"."כמי ששירת בשב"כ למעלה מ-20 שנה בתפקידים מבצעיים מורכבים ולקה בפוסט-טראומה, אני מודה בשמי ובשם כל אותם 40,000 נפגעי פוסט טראומה להנהלת מכבי ת"א על שהרימו איתנו אירוע זה", הוסיף יזהר דוד, יו"ר ומייסד שותף של העמותה. "איתור הפצועים השקופים זו חובה של כולנו, כי לא מפקירים פצועים בשטח. הייתי שם 9 שנים שלמות כפצוע שקוף וזה היה עבורי נורא מכל. כשהשתקמתי הקמתי את העמותה עם שותפיי לדרך כדי לסייע לאחיי לנשק למצוא את דרכם חזרה לחיים משמעותים ומאושרים".

"אני מודה למועדון הכדורסל מכבי ת"א על שהרים את הכפפה והקדיש ערב זה יחד איתנו למען כל אותם נפגעי פוסט-טראומה שלחמו למעננו והקריבו את נפשם לבטחוננו", סיכמה מנכ"לית העמותה לילך פלנר. "זו אחריותנו לדאוג לאתר את כל מי שעדיין לא מוכר וללוות אותו להכרה במשרד הבטחון. תודה רבה לאלון עוז על שיזם את האירוע. אלון היה באסון המסוקים, שאירע בדיוק לפני 26 שנים ובו נהרגו 73 החיילים שהיו בשני מסוקי היסעור, ולקה בעקבות כך בפוסט טראומה. הייתה לנו הזכות ללוות את אלון להכרה במשהב"ט".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×