תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - חידוש מנוי שמאלי - רשימת המתנה
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - חידוש מנוי שמאלי - רשימת המתנה

הלך לעולמו אורי בהרב

הפיזיותרפיסט האגדי של מכבי תל אביב במשך 27 שנים, חבר היכל המכבים ואוצר המוזיאון, נפטר בשיבה טובה (93). יהי זכרו ברוך

27/06/2024
ראשי · חדשות · הלך לעולמו אורי בהרב
הלך לעולמו אורי בהרב, חבר היכל המכבים. אורי (93) הגיע למחלקת הכדורסל  של מכבי תל אביב מקבוצת הכדורגל ב-1965, היה חלוץ הפיזיותרפיה בכדורסל הישראלי ועבד עם הקבוצה במשך 27 שנים. 

אורי ז"ל היה חבר בצוות של הקבוצה ששינתה את פני הכדורסל הישראלי, החל מההעפלה לגמר המחזיקות ב-1967, דרך גביע אירופה הראשון ב-1977, הזכיה השניה ב-1981, הגמרים היבשתיים ורצף 23 האליפויות עד שעזב ב-1992. בהרב נהג לתעד את ההתרחשויות שעברו עליו ועל מכבי, מה שהוביל את מנהל הקבוצה שמלוק מחרובסקי ז"ל לומר עליו בצחוק "אולי בהרב מרגל". לאחר פרישתו הפך לאוצר מוזיאון המועדון מתחת להיכל מנורה וב-2021 הוציא ספר קצר על החיים בצהוב. 

אורי בהרב ז"ל נכלל במחזור השני של המתקבלים להיכל המכבים, היכל התהילה של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב. הטקס החגיגי נערך לפני משחק מול שרלרואה ב-17 בנובמבר 2011, אז נכלל ברשימה היוקרתית יחד עם החבורה שעבדה מאחורי הקלעים בדרך לזכיות הראשונות בגביע אירופה - מנהל הקבוצה האגדי שמואל (שמלוק) מחרובסקי ז"ל, הרופא ד"ר טדי פינקלשטיין ז"ל (באמצעות בנו) ומנהל המשק אמנון נתנאל.

באוקטובר 2021 נערך טקס בהיכל לרגל יום הולדתו ה-90 ולפני כשנה נקבע בשמו כוכב עם טביעת ידו בשדרת הכוכבים במגרש מכבי הישן. 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×