תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

פיני גרשון: "היריבים רוצים את האליפות, אנחנו צריכים לזכות בה"

מסיבת העיתונאים של הפיינל פור התקיימה הבוקר ומאמן מכבי מוכן: "יש פה שחקנים שלא לקחו אליפויות ואני בטוח שהם רעבים לקחת, גם בשבילם וגם בשביל המועדון". (צילומים: ספי מגריזו)

17/05/2009
ראשי · חדשות · פיני גרשון: "היריבים רוצים את האליפות, אנחנו צריכים לזכות בה"
פיני גרשון: "היריבים רוצים את האליפות, אנחנו צריכים לזכות בה"

הבוקר בשעה 11:00 נערכה מסיבת העיתונאים לפתיחת ארועי הפיינל פור, באוהל המיוחד שהוקם מחוץ להיכל נוקיה. את מכבי יצגו במסיבה פיני גרשון וקרלוס ארויו, מהגליל היו אלו המאמן עודד קטש ותגלית העונה גל מקל. מחיפה הגיעו המאמן אבי אשכנזי והקפטן עידו קוז'יקרו ובירושלים היה זה מורן רוט שהצטרף למאמן גיא גודס.

לפני הארוע הוקרן קליפ המסכם את בחירת המנהלת וגולשי האתר שלה ל-10 הכדורסלנים המצטיינים של ת"א, לרגל חגיגות 100 לעיר. 8 שחקנים ממכבי ת"א נמצאים ברשימה, ביניהם מיקי ברקוביץ', טל ברודי, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, תני כהן מינץ, דריק שארפ, מוטי ארואסטי ונדב הנפלד. את הרשימה סוגרים שחקני הפועל ת"א עמוס פרישמן ושמעון אמסלם.

את המסיבה פתח יו"ר המנהלת אבנר קופל שבירך את המאמנים והקבוצות: "הטובים ביותר צריכים לקחת את האליפות במעמדים כאלו. את הפסטיבלים אנחנו מאפסנים עד שנה הבאה וניתן למאמנים ולשחקנים שיעשו את ההצגה הגדולה ויביאו את הכדורסל לשיאים שאנחנו מצפים להם". לאחר מכן, טבעת האליפות של ה.סטרן נחשפה ושחקני הקבוצות הצטלמו איתה.

"אנחנו בפעם הראשונה עברנו לפלייאוף והיא הוכיחה את עצמה. אם המועדונים יתקרבו אחת לשניה מבחינת הרמה, אם בירושלים יהיו אולם של 5000 מקומות ולמאמן יהיה חדר משלו נוכל לעשות סדרות גמר גם. אנחנו לא מתביישים להגיד שאנחנו רוצים לשנות, אך צריך סבלנות של בדיקה של שנתיים".

"אני הייתי פה בפיינל פור הראשון והוא היה האחרון שלי. בשנתיים האחרונות לא היו כאן אותו מאמן ואותם שחקנים, רוב השחקנים שהיו פה בשנה שעברה לא נמצאת פה ונבנתה קבוצה חדשה. האבסורד הוא שהמסקנה זה שקבוצה שלוקחת אליפות כמעט מתפרקת ושחקנים שלא לוקחים אליפות זה שהמשכורת שלהם עולה, אז העצה היא לא לקחת אליפות. תנו לנו להסתדר עם הדברים האלו", אמר פיני גרשון בבדיחות בפתיחת דבריו.

"אנחנו מוכנים היום למאבק. אני זוכר איך הגעתי לכאן ואיך סיימנו את הליגה, היה לנו חודש להתכונן למעמד הזה והשחקנים מבינים את גודל המעמד. יש פה שחקנים שלא לקחו אליפויות ואני בטוח שהם רעבים לקחת, גם בשבילם וגם בשביל המועדון".

"מהדברים שאתם שומעים ואני מכבד את כל הקבוצות והשחקנים, הם רוצים לקחת את האליפות, ואנחנו צריכים לקחת את האליפות. אנחנו הקבוצה הכי טובה בארץ וזה הוכח בליגה. השיטה היא שיטת גביע ויכלו לקרוא לזה גם גביע הליגה. אליפות מוכרעת בליגה ארוכה ושם מורכעת אליפות ולא במשחק אחד. גם ביורוליג יש את אותו ויכוח, וגם שם התחילו בעונה הראשונה עם פלייאוף במשחק הגמר. אני לא רוצה לקבוע פה עובדות לפני שהתחילו המשחקים. יש פה קבוצות מ-4 מקומות שונים בארץ ואם משחקים ברמות כאלו יערכו ב-4 מוקדים שונים בארץ ברמה גבוהה, אני לא חושב שזה חסרון אלא יתרון. זו הדרך לקחת אליפות. זה לא הוגן כלפינו שיש לקבוצות שחקנים פצועים, אבל אליפות יכולה להיות מוכרעת על יום אחד ששחקן נפצע באימון או לא ישן טוב בלילה. זו לא הדרך לקחת אליפות, ואני חושב שזו דעתם שזה חלק מהיושבים פה. העובדה שקבוצות מתקרבות צריכה להיות מוכחת בטווח מסוים ולא במשחק אחד, כי שם הכל יכול לקרות אבל התקרבות צריכה לבוא לידי ביטוי בסדרות".

מורן רוט מהפועל ירושלים: "אני מביא הרבה מהנסיון שלי, המטרה שלי היא להפוך ולהיות חלק מקבוצה מצליחה בכל קבוצה שאני מגיע אליה. הוכחנו לאורך כל העונה שמגיע לנו להגיע למעמד הזה, יש לנו חיבור מצוין בין השחקנים והמאמן, כולנו רעבים ומאמנים בעצמנו ויהיה פיינל פור פתוח לגמרי".

אבי אשכנזי: "אנחנו חייבים להאמין במה שאנחנו מסוגלים, בערב נתון כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. היינו בסיטואציות כאלו כבר השנה בגביע, ואני מקווה שזה יעזור לקבוצה גם עכשיו. יש פה קבוצות מצוינות ואנחנו יכולים להתמודד איתן".

"ניסינו להמנע מהשוואה לחולון כי הקבוצות שונות לחלוטין, כי לי יהיה קשה להיות הבעלים של הקבוצה בעשור הקרוב. אנחנו שואפים ומאמינים שנוכל להצליח כמה שיותר ומקווים לעשות היסטוריה. נושא הציפיות הוא אישי, יש אנשים שרוצים להצליח ומבינים שלא כל שנה יש הזדמנות כזו. בחיפה מסתובבים אנשים ומבקשים שלא נחזור בלי אליפות. לכולם יש לחץ".

גל מקל, שחקנה של גלבוע/גליל: "מאד כיף להיות במעמד של הפיינל פור, בלי קשר ליריבים. יש פיקנטריה מסוימת והרבה שאלות סביב הקטע של מכבי, אבל מבחינתי אני אעשה טוב לעצמי אם אני אתרכז בקבוצה שלי ובאופן שבו אנחנו נגיע למשחק. אם ישארו השאלות הללו אפשר לדון בהם אחרי הפיינל פור. אני מקווה שאנחנו נבוא ונעשה את העבודה ביום שלישי".

עודד קטש אמר: "למדתי הרבה משנה שעברה ואני אשתדל לא לחזור על אותם טעויות שעשיתי. רוב הטעויות שנעשו בשנה שעברה הן מחוץ למגרש, ולא היו באמת קשורות לכדורסל בצורה ישירה, אבל זה חלק מהתנהלות של מאמן ולדעת לכוון את הדרך וברמה הזו קיבלתי שיעור יפה וטוב. אחרי כל מפח הנפש והקושי, יצאתי מאד מחוזק מזה שהאש של הכדורסל בערה בי והיה לי ברור שאני רוצה להמשיך להשתפר ולהתקדם, מה שיצר אצלי מחויבות אחרת. זו הדרך היחידה שאני מכיר, ולא לכולם מצליח הכל. צריך להמשיך ללמוד, להתקדם וזה מה שעשיתי. אני שמח במקום שאני נמצא בו וגאה".

קרלוס ארויו: "אני חושב שבהתחשב בעליות וירידות בקבוצה שלנו השנה, עשינו עבודה טובה בזה שנשארו מרוכזים ולהבין שהמטרה זה האליפות כרגע. כולנו מבינים שאנחנו צריכים להעלות את הרמה של המשחק שלנו ביום שלישי כי לכולם יש את אותה מטרה. בשבילי באופן אישי אני חושב שאנחנו צריכים לשחק את הכדורסל הטוב שלנו, להביא אנרגיות והדברים יסתרו מעצמם".

"כמו שאמרתי לעיתונות בימים האחרונים, הדבר הטוב בזה הוא שאתה מאד קרוב למטרה שלך. אסור לעשות טעויות. זה שונה, אבל אני אגיל לזה כי שיחקתי עם הנבחרת בקיץ וזה בערך אותו דבר, שמפסידים אין הזדמנות נוספת. אני מקווה שתראו את מכבי הטובה ביום שלישי. צריך להבין שזה ככה ופשוט לבוא לשחק".

גיא גודס: "כמו כל הקבוצות, גם אנחנו הפסדנו למכבי, אני חושב שאין שום קשר בין הליגה לגביע ששם הפסדנו לחיפה. אנחנו כן מוכנים ברמה המקצועית והמנטלית להגיע ביום שלישי ולא סתם להגיע ולהיות נוכחים. אנחנו יכולים ומאמנים לעשות את הדברים שאנחנו רוצים. מחכה לנו חצי גמר מאד קשה אנחנו רק מקווים לסרט אחר".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×