תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

פיני גרשון: "הכי נוח לבוא אנדרדוג"

24 שעות לפני הגמר הגדול נערכה מסיבת העיתונאים לקראתו. ליאור אליהו: "נצטרך לשחק טוב מאוד כדי לנצח אותם". (צילום: חיים צח).

20/05/2009
ראשי · חדשות · פיני גרשון: "הכי נוח לבוא אנדרדוג"
פיני גרשון: "הכי נוח לבוא אנדרדוג"

יממה אחת לפני המשחק הגדול של הליגה , גמר הפיינל פור, נערכו הערב האימונים המסכמים ומסיבת העיתונאים לקראת הארוע, בהשתתפות מאמני הקבוצות, ליאור אליהו ודבון ג'פרסון.

פיני גרשון: "אני לא יודע מה יהיה עם בראון, חשבתי שבחצי גמר הוא ישחק הרבה. אם הוא יכנס מחר והם יודעים באיזה ברך ובאיזה צד, הם יתנו לו מכבי וזה יגמר באותה הדקה. הוא אמור לשחק, אבל אתמול אלו שמילאו את מקומו עשו זאת בצורה טובה מאד. אם חיפה מנצחים, יש מתכון אחד לקחת אליפות. לרדת ליגה, לעלות ולקחת אליפות.

תמונה מצורפת

מאמן מכבי חיפה, אבי אשכנזי: "הפייבוריטיות הוא דבר מוחלט לטובת מכבי, ברוק סיילס עדיין סוחב פציעה. פיני אמר זאת ואני מסכים איתו שמכבי הכי טובה בליגה, הם משחקים בנוקיה ויהיה רוב לקהל הצהוב. יחד עם זאת הכל יכול לקרות בערב אחד ואנחנו מוכנים לעשות את העבודה שלנו".

"יש לנו יתרונות למכבי, אבל זה לא המקום לפרט את זה. אם נצליח להביא אותם לידי ביטוי במשחק אז יכול להיות שדברים יתנהלו כמו שהייתי רוצה. אני לא חושב שמכבי התאמצו רק ברבע האחרון אתמול. אני בטוח שמכבי התאמצו, מכבי מורגלים יותר מאיתנו לשני משחקים בשבוע ואנחנו מבחינה פיזית בבעיה. עד מחר כולם יהיו טריים, מחוייבים ונחושים וזה לא יהיה טיעון או תירוץ למחר".

"נוקיה זה המקום המתאים לארח ארועים בסדר גודל הזה וזו חוויה להיות כאן. סביר שיהיה רוב צהוב גדול אבל זו המציאות ואנחנו צריכים להתמודד איתה".

דבון ג'פרסון: "אני חושב שכל מה שעברנו העונה, כולל בגמר הגביע, יביא נסיון גם למשחק מחר. אני חושב שזה יגיע מההגנה כי ההגנה מביאה אליפויות. אני לא מרגיש הרבה לחץ, זה משחק חשוב מאד בשבילי אבל אני מתכונן לו כמו כל משחק ומתייחס אליו ככה".

ליאור אליהו: "חיפה קבוצה טובה, הם ניצחו את ירושלים בזכות וההפרש אפילו היה טיפה משקר, הם שיחקו טוב לאורך כל המשחק. יש להם המון פרמטרים שהם טובים בהם אבל אנחנו נצטרך לשחק חזק ואגרסיבי בשביל לנצח".

תמונה מצורפת

"זה משחק אחד ודברים יכולים להתפתח למשחק התקפי או הגנתי ואי אפשר לדעת מראש. בגלל זה אנחנו מגיעים למשחק עם המון רצון לנצח כי זה משחק על כל הקופה".

יניב גרין: "זו הרגשה טובה שאנחנו פה, נשאר לנו להשלים עוד משחק אחד ולקחת את האליפות. גם לנו היה משחק מתיש ואני לא חושב שזה ישפיע על הקבוצות. לאף אחד לא יהיו תירוצים. זה משחק אחרון וצריך לבוא עם כל הכוחות".

"חשוב לי באופן אישי, כמו לכל שחקן שמגיע למעמד הזה, כי אחרי דרך כל כך ארוכה אתה רוצה לסיים בטעם טוב", סיכם גרין, "יש לחיפה שחקנים מגוונים, וזה משחק שונה לחלוטין מאשר נגד גליל/גלבוע, אבל אנחנו מוכנים".

רכז מכבי תל אביב, קרלוס ארויו, התייחס למצב שותפו לקו האחורי: "מרקוס הוא המפתח להצלחה שלנו, ולרוע המזל הוא לא יכול לעזור לנו הרבה. כולם צריכים להתעלות, כי אין מחר אחרי המשחק הזה. אני לא חושב שאצטרך להשתנות, אני אתן למשחק לבוא אליי. אנחנו מודעים למה שחיפה יכולה לעשות".

הפורטו ריקני התייחס לבעיית אובדן היתרונות שממנה סובלת קבוצתו: "אנחנו נוטים להירגע בהפרשים גדולים, גם כשאנחנו לא צריכים, אבל זה משחק על האליפות ואסור לנו להרפות עד השנייה האחרונה. טל בורשטיין יעזור לנו רבות עם הניסיון שלו וגם האנרגיה של די בראון תהיה חשובה. אני מקווה שנשחק טוב יותר מאשר בחצי הגמר".

תמונה מצורפת

קפטן חיפה, עידו קוז'יקרו, זכה בעבר עם ירושלים ביול"ב קאפ - אך תואר בישראל עדיין אין לו. "כולם מודעים לגודל המעמד", אמר, "זה משחק על אליפות וכולם יודעים מה המשמעות. יש עייפות טבעית, אבל קיבלנו טיפולים ופיזיותרפיה. שתי הקבוצות מגיעות ממשחקים קשים. זה משחק שיכול להפוך את העונה לחלומית ולא נסתפק בהגעה למעמד".

על המאבק הצפוי בינו לבין חבריו לנבחרת ישראל, עומרי כספי וליאור אליהו, הוסיף קוז'יקרו: "הם כל כך מוכשרים והם היו במעמדים האלה כמוני, אבל זה לא משחק ביני לבינם. מכבי תל אביב פייבוריטית בגלל האולם והמסורת. לנו יש מועדון צעיר בליגה ונעשה את המקסימום. עלינו לשמור על ריכוז ולהגיע רגועים".

תמונה מצורפת

עמית בן דוד, ששיחק 40 דקות בחצי הגמר: "יש מתח חיובי, מתחילים להרגיש את זה מגיע. אנחנו מאמינים בעצמנו ויש תחושה טובה. אני נראה רגוע מבחוץ, אבל מפנים אני בוער. שחקנים מחוץ למכבי לא זוכים להגיע פעמים רבות למעמדים האלה. קרלוס ארויו הוא אחד הגדולים שהיו פה, אבל כדורסל זה משחק קבוצתי ויש דברים שאנחנו עושים כדי לעצור אותו באופן אישי וגם את השחקנים האחרים".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×