תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

הערב: חצי גמר הפיינל פור 2010

מכבי אלקטרה תל אביב תתמודד (20:55, ערוץ 10 וספורט5 HD) מול ברק נתניה בחצי גמר הפיינל פור. בלות'נטל: "לא רואה מצב שמכבי תל אביב לא תיקח את האליפות". ספי שמש, אייל פוהורילס וארז גוריון ישפטו.

24/05/2010
ראשי · חדשות · הערב: חצי גמר הפיינל פור 2010
הערב: חצי גמר הפיינל פור 2010

אחרי עונה סדירה כמעט מושלמת וסידרת פלייאוף קשוחה, מכבי אלקטרה תל אביב מגיעה הערב (20:55, ערוץ 10 וספורט5 HD) לאירוע השיא של העונה, כשתפגוש את ברק נתניה במסגרת חצי גמר אליפות המדינה. בחצי הגמר הראשון תמודד הפועל ירושלים מול הפועל גלבוע/גליל בשעה 18:00. ספי שמש, אייל פוהורילס וארז גוריון ישפטו במשחק של מכבי.

דרק שארפ: "כל משחק שלנו מול בני השרון היה כמו פיינל פור. עכשיו יש לכל השחקנים את הניסיון ונראה איך זה ישפיע מחר. אנחנו לא דואגים מה נתניה, אנחנו צריכים לדאוג מה אנחנו נעשה. אם נשחק בצורה טובה, ננצח. אני חושב שנרדמנו מול בני השרון, והיינו צריכים שמישהו יעיר אותנו. בני השרון עשו את זה. אנחנו צריכים לבוא מוכנים מנטלית לכל משחק, במיוחד במשחקים של להיות או לחדול. כל הדיבורים על השופטים הם שטויות, שופטים, מופטים, איך נשב, זה לא חשוב, מה שחשוב זה המשחק".

דייויד בלות'נטל, שכבר זכה באליפות או שתיים עם מכבי, הבהיר: "אני לא רואה מצב שמכבי ת"א לא תהיה אלופה. כל הדיבורים מסביב לא משפיעים עלינו. המפתח? לשחק הגנה חזקה, לקלוע באחוזים טובים ולעצור את 3 הקלעים המעולים שלהם: פינוק קילינגסוורת' ו-וושהאם".

גארד הצהובים, אנדרו ויזנייבסקי, מודע לעובדה שקל זה לא יהיה: "אין לנו משחקים קלים. כששיחקנו נגדם פעם אחרונה, היה לנו משחק מעולה ונקווה שגם הפעם זה יהיה אותו הסיפור המשחק יהיה שונה מבני השרון, נגד בני השרון זה היה סידרה של הטוב מ-5, זה משחק אחד ואין דרך חזרה".

דורון פרקינס, אולי השחקן הטוב ביותר של מכבי בחלק האחרון של העונה, אמר: "אני לא חושב שהסדרה מול בני השרון היתה קריאת השכמה עבורנו. פשוט לא שיחקנו טוב. שמעתי את כל הדיבורים מסביב של המאמנים. זה בסדר. אנחנו לא צריכים להתייחס לזה, אלא רק לשחק".

אם אלן אנדרסון לא "יגיע" לנוקיה מחר, מכבי תהיה בבעיה וזה כבר הוכח בעבר. "אנחנו מוכנים במאה אחוז לפיינל פור", אמר הגארד. "אנו לא צריכים להתייחס לכל הסיפור הזה אחרת בגלל שזה משחק אחד. אנחנו צריכים להיות אגרסיביים. העתיד שלי? אני עדיין לא יודע מה יהיה איתי בשנה הבאה".

סנטר הצהובים, ד'אור פישר, הוסיף: "אני רוצה לזכות שוב באליפות. יהיה קשה. נגד בני השרון היה לנו קרב קשה. אנחנו נראה מה אנחנו יכולים לעשות כדי לנצח. עכשיו שאנחנו בפיינל פור, כל טעות קטנה זו טעות קריטית וזה יכול למנוע מאיתנו לעלות. המאמן מאמין בנו ואנחנו מאמינים מאוד בעצמנו".

"אני מקווה שנעשה את הבלתי ייאמן, זו תהיה סנסציה אדירה", אמר המאמן הנתנייתי, אריק אלפסי, "גם בסדרה מול חיפה אמרו שנפסיד 3:0. ברור שלמכבי יש הרבה יותר מה להפסיד, אבל אנחנו ניתן הכול וננסה לנצח ולעלות לגמר".

"נצטרך את המשחק הכי טוב שהיה לנו העונה כדי לנצח את מכבי", יודע טוני וושהאם. "אנו משחקים מול הקהל שלהם, ובלי יכולת שיא זה לא יילך. אני מקווה שאנו מסוגלים לעשות את זה. ניצחנו אותם בליגה אבל זה היה במגרש אחר. סוגיית השופטים לא מעניינת אותי ולא ידעתי עליה עד עכשיו. נעשה כל מה שבשליטתנו".

הכוכב של נתניה ומי שעל כתפיו תהיה המשימה הגדולה - להפוך את הסנסציה מתיאורטית למעשית - יהיה דנילו פינוק. "אני שמח שאני לא מדבר עברית ולא קורא עיתונים, אני מרוכז רק בקבוצה ובמשחק", אמר הפנמי. "מכבי קבוצה טובה, אבל המשחקים מולם בליגה ובגביע היו צמודים כמעט עד לסיום. בני השרון שיחקו חזק, וזה מה שצריך לעשות מולם. התכנית היא לשבש להם את המשחק".

מרקו קילינגסוורת' הוסיף: "הגענו למעמד המכריע של העונה. זה מאוד מזכיר את הימים שלי במכללת אינדיאנה. במשחק עצמו אני יודע שהתפקיד שלי מאוד חשוב. ד'אור פישר הוא אומנם אחד החברים הטובים שלי, אבל מה שאני אצטרך לעשות זה לתקוף אותו כמה שיותר חזק, לתקוף לתקוף לתקוף. הוא שחקן מעולה אבל אנחנו חייבים לנצל את היתרון שלנו מתחת לסל.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×