תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

ב-21:00: סוגרים עונה בקרב על הצלחת

הגיע זמן הנקמה. מכבי אלקטרה ת"א תתמודד (21:00, ספורט5) מול הפועל גלבוע/גליל בגמר אליפות המדינה, עם מטרה אחת: להשיב את הסדר לכנו. אליהו: "הייתה לנו עונה נהדרת ואנחנו רוצים לסיים אותה עם אליפות".

25/05/2011
ראשי · חדשות · ב-21:00: סוגרים עונה בקרב על הצלחת
ב-21:00: סוגרים עונה בקרב על הצלחת

מכבי אלקטרה ת"א תחתום הערב (21:00, ספורט5) את אחת העונות המרגשות, הגדולות, והמהנות בתולדות המועדון, אבל כדאי שנוכל לחגוג עד אור הבוקר, הצהובים ייפגשו את הפועל גלבוע/גליל בקרב על תואר אלופת המדינה 2010/2011 וינסו להשיב את הצלחת הביתה. ליובין מול מאמנו לשעבר, פארגו מול האקסית, הסגנית מול האלופה, מה עוד אפשר לבקש במשחק גמר? נ-ק-מ-ה!

אחרי האימון המסכם, ערכו הצהובים את מסיבת העיתונאים לקראת משחק הגמר. "אנחנו הולכים לשחק מול קבוצה מצוינת שהגיעה לכאן בזכות", אמר מאמן מכבי, דייויד בלאט. "צריך להיכנס למשחק הזה במצב הכי טוב שאפשר. עבדנו טוב לאורך כל העונה. כשישבתי עם הצוות אחרי ניצחונות והפסדים, השאלה הראשונה הייתה 'האם עשינו את העבודה?'. התשובה שלי הייתה שהצלחנו. אמרתי שזה לא מבטיח תוצאה טובה ואני יכול להגיד לכם שעבור ליובין וחניכיו, וגם עבורנו, מדובר בסגירת מעגל".

המאמן פירט: "מבחינה אישית, שיחקתי נגד מכבי כמאמן הגליל, כך שלהיות בצד השני זה מרגש. אימנתי את ליובין ואני יודע דבר אחד. אני לא יודע מה הוא למד ממני, אבל הוא מיישם דברים היטב". בלאט הוסיף: "הלחץ של גלבוע הוא פחות גדול. דוגמא טובה הייתה בפתיחת העונה הלא טובה וההתאוששות לקראת הסוף. זה מודל מצוין למועדונים שרוצים לגדל מאמנים".

בלאט ופניני מוכנים לגמר (צילום: לירון מולדובן)

המאמן ניסה לעצור את רצף המחמאות שקיבלו הצפונים והדגיש: "גלבוע/גליל עשתה דברים יפים, אבל מכבי ת"א לא נכנסה סתם כך להיסטוריה של הכדורסל הישראלי. היא גידלה מאמנים ושחקנים. הסיבה שאנחנו מצליחים כאן מצויה בעובדה שיש המשכיות, במיוחד במישור הניהולי. אנשים בנו את העסק הזה, נשארו ולא ברחו. כך הם יכולים לייצר אווירה ששחקנים כמו פניני צומחים כאן, וזרים רוצים לבוא. זה מסוג הדברים הנכונים שתורמים לנוף של הכדורסל בארץ".

הקפטן הוותיק דריק שארפ לא אהב את הסיכומים שנעשים עוד לפני המשחק הראשון: "די עם המנחוסים האלה, אל תדברו על המשקל של הצלחת ועל ההנפה לפני המשחק, הוא עוד לא התחיל וכבר אתם שואלים על זכייה? אני כבר הספקתי לשכוח מה היה בעונה שעברה, מה שהיה היה ומה שעכשיו זה מה שחשוב".

ומכאן עבר הקפטן לענות ברצינות: "מה שבטוח - תהיה מחר מלחמה. זו קבוצה שונה העונה, המאמן והשחקנים השתנו ואין ספק שיש שם כימיה נהדרת, כולם נתנו הכל העונה ואנחנו כמקצוענים מגיעים לכל משחק כאילו הוא האחרון. כולנו יודעים שאכזבנו בעונה שעברה ורוצים מאוד לתקן".

מי יצחק אחרון? מחר התשובה (צילום: לירון מולדובן)

"אנחנו רוצים להחזיר את הצלחת הביתה", אמר ליאור אליהו שהמשיך: "הייתה לנו עונה נהדרת ואנחנו רוצים לסיים אותה עם אליפות. גליל שיחקה מצוין מול ירושלים וזה ברור שיהיה לנו קשה מחר. המעמד הזה מלחיץ ואנחנו מרגישים אותו היטב. נשחק מול קבוצה אגרסיבית ואם לא ננצח אז כל מה שעשינו השנה לא יהיה שווה כלום. אני מקווה שנזכה באליפות".

גיא פניני שטרם זכה באליפות סיכם: "אין פה קשר לפייבוריטית. המטרה שלנו כקבוצה היא לבצע את מה שעשינו כל יום וככה יגיעו התוצאות, כמו כל השנה הזאת".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×