תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

אז מה קורה אחרי שני סיבובים בליגה?

מכבי Playtika ת"א בישורת האחרונה של העונה הסדירה בזירה המקומית, זה מה שמחכה לקבוצות בהמשך הדרך

16/04/2021
ראשי · חדשות · אז מה קורה אחרי שני סיבובים בליגה?
אז מה קורה אחרי שני סיבובים בליגה?
מכבי Playtika תל אביב מוליכה את טבלת העונה הסדירה של ליגת ווינר-סל, אבל כולנו כבר יודעים שבשני העשורים האחרונים שלבי ההכרעה מגיעים אחר כך. החל מהעונה הנוכחית חל שינוי נוסף בשיטת המשחקים וזה מה שמחכה לצהובים ויריבותיהם בהמשך הדרך. 

פורמט המשחקים בליגת העל בכדורסל השתנה, כאמור, בקיץ האחרון. אנחנו כבר בישורת האחרונה של שני סיבובי העונה הסדירה, שכוללים מפגשים של כל הקבוצות בשיטת בית וחוץ. המשמעות היא 24 מחזורים לכל קבוצה לפני שממשיכים לשלב השני של העונה. 

השלב השני: בית עליון ובית תחתון 


השנה לא יתקיים סיבוב משחקים שלישי מלא בסיום שני סיבובים. הפעם מתחלקת הליגה לשניים: בית עליון ובית תחתון. הקבוצה שמדורגות בתום שני סיבובים במקומות 1 עד 6 ישחקו האחת מול השניה במסגרת הבית העליון, שכולל התמודדות אחת עם כל קבוצה - חמישה מחזורים. 

הקבוצות שמדורגות בתום העונה הסדירה במקומות 7 עד 13 יתכנסו יחד לבית התחתון, במסגרתו ייפגשו גם הן פעם אחת עם כל יריבה. מאחר שמדובר במספר אי-זוגי של קבוצות, בכל אחד משבעת המחזורים תהיה קבוצה אחת חופשית שתצפה במתרחש מהצד. 

השלב השלישי: פלייאוף 


בסיום מחזורי שלב המשחקים השני, יעלו לפלייאוף שש קבוצות הבית העליון ושתי המדורגות הבכירות בבית התחתון. כמו בכל עונה, גם הפעם ישובצו סדרות רבע הגמר במתכונת של הטוב מ-5 משחקים, כאשר המדורגת ראשונה תשחק מול השמינית, השניה נגד השביעית וכן הלאה. 

בניגוד לשנים הקודמות, החל מהעונה לא ייערך פיינל פור וגם שלבי חצי הגמר והגמר עצמו ישוחקו במבנה של סדרות. הפורמט בשלבים אלה יהיה הטוב מ-3 משחקים, כאשר המדורגת הבכירה תארח את המשחק הראשון וגם את השלישי, במקרה הצורך. 
מנצחת מקומות 1/8 מול מנצחת מקומות 4/5 
מנצחת מקומות 2/7 מול מנצחת מקומות 3/6 

מנצחות סדרות חצי הגמר יתמודדו האחת מול השניה בסדרת גמר במתכונת הטוב משלושה משחקים, שמתוכננת להיערך במהלך השבוע השני של חודש יוני. המנצחת תוכתר כאלופת המדינה.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×