תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מסיבת ההפתעה של טל ברודי

עשרות מכביסטים עשו לאגדת המועדון כבוד בחגיגה לרגל יום הולדתו ה-80. שמעון מזרחי: "אתה דוגמא ומופת". אולסי פרי: "הוצאת את המיטב ממכבי"

08/09/2023
ראשי · היסטוריה · מסיבת ההפתעה של טל ברודי
אומרים שבגיל 80 מגיעים לגבורה. ואין הרבה אנשים בהיסטוריה של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב שמגיע להם להיקרא גיבורים יותר מטל ברודי. לרגל יום הולדתו ה-80, אגדת המועדון הנצחי זכה למסיבת הפתעה במוזיאון הספורט היהודי העולמי שבכפר המכביה, כשעשרות מכביסטים מקבלים את פניו ההמומות.

מי לא היה שם? יו”ר המועדון שמעון מזרחי, כמובן, גם הצמד מיקי ברקוביץ’ את מוטי ארואסטי, כוכבי עבר נוספים כמו אולסי פרי, בוב גריפין, אמנון אבידן, דוד פריש, שוקי שוורץ ואחרים, וגם מכביסטים נוספים כמו אורי בהרב. כל אלה ועוד רבים וטובים המתינו בדממה לברודי, שחשב שהוא מגיע להרצאה בפני ארגון עובדים. חבר היכל המכבים הופתע כמובן, וזכה למבול של ברכות מהנוכחים.הנוכחים התכנסו באודיטוריום שבמוזיאון, שם הם צפו בברכות מצולמות של אנשים כמו נשיא המדינה יצחק הרצוג, קומישינר ה-NBA אדם סילבר, אגדת ה-NBA ביל וולטון ואפילו הקומיקאי אסי כהן, שעשה חיקוי של ברודי. בהמשך, נערך פאנל שבו סיפר ברודי על ההגעה למכבי והציפיות שהיו לו ב-1966.

“כשקיבלתי את ההחלטה להגיע לפה לא חשבתי שיש לי את האפשרות לעשות שינוי”, אמר טל, “בזמן המכביה ראיתי בסיס לכדורסל, היה אמנון אבידן ותנחום כהן-מינץ וחיים שטרקמן. לא תיארתי כשהסכמתי לבוא לשנה הראשונה שהתנאים של המגרשים יהיו כל כך ירודים. לא היה לי את החלום, בכלל לא ידעתי אם אני נשאר פה יותר משנה. אבל כן הרגשתי שהייתה לי את היכולת, אם הכדורסל מתחיל להתקדם, שמשהו יקרה במדינה”.“טל הוא אגדה כאדם”, אמר עליו שמעון מזרחי, וסיפר על ניסיונות הגיוס שלו לשורות הצהובים: “אני זוכר שהוא היה בנבחרת ארצות הברית שנסעה לטורניר ביוגוסלביה. דיברתי עם טל טלפונית הרבה פעמים עד ששכנעתי אותו להגיע. אני זוכר כמו היום את ההלם של טל כשהוא ראה את מגרש הבלטות הישן ברחוב מכבי, הוא לא ידע לאן הוא הגיע”.

“האופן שבו הוא התכונן לכל משחק היו דוגמא ומופת לכל אחד בחדרי ההלבשה. טל היה ונשאר אדם של אנשים. הוא הגיע בשביל הציונות והמשיך את הציונות כשגריר של רצון טוב של מדינת ישראל והלוואי שירבו כמוהו”.מיקי ברקוביץ’ סיפר עליו: “טל ברודי הוא הפרטנר שלי וחבר טוב. אם הייתם אומרים לי בגיל 10, 14 שטל ברודי היה אחד החברים הטובים שלי הייתי עונה ‘השתגעתם?’. היה לי את הכבוד להתאמן ולשחק איתך”.

גם אולסי פרי בירך את ברודי: “כשהגעתי למכבי זה היה אמור להיות לשישה משחקים, ואמרו לי שאחרי חודש וחצי אני אחזור הביתה. אבל כשהתחלנו להתאמן הבנתי שהשחקנים הרבה יותר טובים ממה שנאמר לי. ואז פגשתי את טל, שהיה הקפטן ושנינו מניו ג’רזי. שנינו למדנו כדורסל באותה הדרך. עבורי זו הייתה ברכה ועונג. הוצאת ממני את המיטב והוצאת את המיטב ממכבי. אני אוהב אותך, טל”.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×